In de Hoeve Vandewalle vindt op zondag 17 september de eerste Ezelinnendag plaats. De Ezelinnen zijn allemaal Kuurnse vrouwen die ter gelegenheid van 900 jaar Kuurne een dag met tal van activiteiten in elkaar boksten.
De vrouwen uit Kuurne, of die in Kuurne werkzaam zijn, werden in de loop van de afgelopen maanden al wel eens aangesproken om voor de lens te poseren. Op 17 september worden immers doorlopend de foto’s van 900 Kuurnse vrouwen afgespeeld.
Verder zijn er tal van activiteiten zowel onder de noemer ‘creatief’, ‘cultureel’, ‘informatief’ als ‘sportief’.
Voor verschillende activiteiten kon je vooraf inschrijven.
Er zijn ook heel wat activiteiten zonder reservatie zoals poëzie en muziek en een uitleg over de vertaal-app FACT in de voormiddag.
In de namiddag kan je nog aansluiten bij karaoke of het Fins werpspel mölkky, genieten van een Oekraïense modeshow en portretten van toen.
Dorpsdichter Katrien Bonte brengt een ode aan de Kuurnse vrouwen.
Je kan ook wolkjes haken en een demo kantklossen meevolgen.
Doorlopend is de bar open en staat het terras klaar. De inwendige mens kan gevuld worden met drankjes, mocktails en cocktails, croques en taa
Er is een wensboom, een tentoonstelling van Julie Debleeckere.
De afsluiter is voorzien om 17 uur met een choreografisch koor met vele Nederlandstalige kleinkunstliedjes.
Om 18 uur worden de tombolaprijzen uitgereikt. Iedere deelnemer krijgt bij het binnenkomen een nummertje.
De toegang bedraagt 10 euro per persoon. Daar zijn de activiteiten inbegrepen.