Search

Vastenactie zorgde voor een mooie cheque

copyright foto Els Deleu

Woensdag werd door de Hoge Kouter in Kortrijk een cheque van 2.600 euro uitgereikt aan de mensen van Kuurne Laat Leven.

Vooral in de godsdienstlessen wordt er in De Hoge Kouter gewerkt ronde de vastenperiode. Traditiegetrouw hoort daar ook de vastenactie bij. De opbrengst van de vastenactie wordt altijd aan een goed doel geschonken.

Het team Godsdienst die de vastenactie organiseert bestaat uit Achim Bouttelisier, Minke Dekimpe, Lynn Delvoye, Tim Devolder en Lien Vanderriest.

Acties

Dit jaar waren er weer tal van acties in De Hoge Kouter.

Tijdens het sober maal eten de leerlingen geen warme maaltijd maar broodjes met boter en zelfgemaakte soep. Dat zorgde voor een opbrengst van meer dan 600 euro.

De leerlingen aten ook twee weken geen dessert bij hun maaltijd. Het bedrag daarvan – verrekend op 25 cent per dessert – werd verrekend als winst voor het goede doel. “We werken hiervoor met jetons die in een grote koker bij het aanschuiven in de refter verzameld worden”, stelt Lien Vanderriest die godsdienst geeft.

Voor de gepensioneerden van De Hoge Kouter is er de mogelijkheid om op een dag koffie te komen drinken en taart te eten voor 12,5 euro. “Dat is een leuk evenement, waar iedereen naar uit kijkt. Ze zien dan immers elkaar terug. De leerlingen bakken ook wafeltjes en pannenkoeken.” De opbrengst van die namiddag, waar ook de leerkrachten die geen les hebben op dat moment naar toe komen, gaat ook naar het goede doel.

Er werd ook zelf gebakken en de resultaten hiervan werden verkocht. Ook dat zorgde voor een opbrengst van 180 euro.

Er waren ook enkele zaken die nieuw waren dit jaar.

Zo konden de leerkrachten twee weken lang intekenen voor luxe soep. Met de soepkaarten die ze aankochten konden ze twee weken lang genieten van onder meer soep met een kaastoast erbij, kruidenkaassoep met kruidenstengels, tomatensoep met balletjes, enz… “Ook dat bracht 350 euro op.”

Café Lazarus was eveneens iets nieuws. “De naam verwijst naar de Bijbelse insteek.” Tijdens Café Lazarus kon men in De Hoge Kouter de vrijdag na 16 uur iets eten of drinken of spelletjes spelen voor het project. “Zo was er een croque Jozef, een cocktail Maria, kon men raden naar het aantal – niet-gewijde – hosties die in een pot zaten, kon men een dartsspelletje spelen naar Judas…” Drie winnaars van de spelletjes wonnen een cadeaubon van 15 euro die geschonken werd door Bar-à-Lys uit Kortrijk. “Maud, de dochter van die zaak werkte bij ons en zij zorgde hiervoor. We zijn haar zeer dankbaar.”

Net voor 1 mei werd de actie afgesloten met een loopmarathon op het SC De Lange Munte. De leerlingen kregen hiervoor een sponsorbrief mee en haalden zo ook geld op.

Kuurne laat leven

De opbrengt van de vastenactie bedroeg dit jaar 2.600 euro. Deze werd woensdag na de loopmarathon op de Lange Munte geschonken aan enkele mensen van Kuurne laat leven. “Didier Verschuere die bij ons werkt, is ook lid van Kuurne laat leven”, luidt het. Deze organisatie pakt elk jaar in de eindejaarsperiode uit met een kerstmaaltijd voor wie het financieel iets moeilijker heeft.”

error: De inhoud is beschermd! U kan foto\'s en teksten bestellen. Foto's downloaden of afdrukken is strafbaar.