Dinsdag opent Barbershop Bodrum in de Rijselstraat 195 op de Barakken in Menen. Zaakvoerder Hüsamettin Yatçin (23) zal er samen met een medewerker de zaak runnen.
Hüsamettin groeide zijn eerste levensjaren op in Turkije. In 2010 kwam hij naar België. Hij woonde eerst nog in Antwerpen tot zijn ouders met de vier kinderen naar Wervik verhuisden. Nu woont Hüsamettin in Wervik samen met zijn vriendin.
Hüsamettin ging in Ieper naar school. Hij studeerde af als kok en doet zorglogistiek in het ziekenhuis in Menen. Dat werk blijft hij 80 % doen. Hij zit niet graag stil en wou daarnaast nog iets extra doen. Hüsamettin stond wekelijks al op markten en werkte in een hotel. Hij leerde de stiel van kapper/barbier door de haarden en baarden van zijn broers en familieleden aan te pakken. “De mensen kunnen naar Barbershop Bodrum ook komen met een foto van hoe ze het willen.”
“Er zal hier dagelijks – behalve op maandag – iemand aanwezig zijn tussen 10 en 19 uur. Je kan hier gewoon binnenlopen zonder een afspraak te maken.” De zaak zal op maandag gesloten zijn. “We mogen ook op zondag openen doordat we in een toeristisch gebied gelegen zijn.”
Mannen en kinderen
De barbershop staat open voor mannen en kinderen. Je kan er terecht voor haarkapsels, maar ook om baarden te trimmen, epilatie van de wenkbrauwen (dat kan ook voor vrouwen) en gezichtsmaskers.
Er wordt gratis koffie, water en frisdrank aan de klanten aangeboden.
“We zullen ook starten met een klantenkaartje waarmee je na 10 beurten een 11de keer gratis mag komen of een cadeautje krijgt.
Vroeger was er in het pand een zaak waar juwelen verkocht werden. Hüsamettin richtte het grootste deel van de barbershop zelf in. Er staan drie kapstoelen met wastafel, er is een televisiescherm en er worden ook producten verkocht. Zo zijn enkele producten die je er kan kopen: gezichtsmaskers, wax in verschillende geuren, haarspray, haarkleuring, glanzende haarmousse, mat poeder om je haar in vorm te leggen,..
Je wordt in Barbershop Bodrum – genoemd naar een grote stad in Turkije – aangesproken in het Nederlands, Turks, Koerisch of Arabisch. “We kennen ook enkele basiswoorden in het Frans”, luidt het.