Search

Memoriaal over de twee wereldoorlogen ingehuldigd onder grote belangstelling

copyright foto Els Deleu

Op zondagavond 3 november kwam er heel veel volk opdagen voor de inhuldiging van de memoriaal WOI en II in Rollegem. De stoet vertrok – aangevoerd door de Harmonie Sint-Cecilia uit Rollegem en de drumband – aan het gedenkteken voor de oorlogsslachtoffers aan de kerk in Rollegem en eindigde bij de Memoriaal op het kerkhof in Rollegem.

De graven op het kerkhof kregen voor de gelegenheid allemaal een kaarsje, wat voor een intieme sfeer op het kerkhof zorgde.

“Kortrijk en de deelgemeenten kregen het hard te verduren met de bombardementen tijdens de oorlogen. De namen van de slachtoffers zijn te vinden op de oorlogsmonumenten, maar ook veel van de overlevenden waren slachtoffers”, luidde het zondagavond. “Ook onder meer de weggevoerden, verzetslui, oud-strijders, opgeëisten, civilarbeiders, enz… doorstonden de gruwel van de oorlog,” stelde schepen Wouter Allijns in zijn speech.

“Tot nu toe werden die mensen weinig naar waarde geschat. Dank zij de stad kwam er nu ook voor hen een memoriaal”, luidt het bij WAR (War Association to Remember).

“We kunnen nu de memoriaal met de namen erop inhuldigen voor Rollegem, en hopen dit voor alle deelgemeenten te kunnen doen,” luidt het bij WAR.  Volgend jaar wordt er alvast al één ingehuldigd voor Bissegem en één voor Bellegem.

“Sommige graven werden nooit gevonden of zijn verdwenen.

Op de memoriaal in Rollegem staan alvast 192 namen van mensen die in de oorlogen uitblonken in moed, vechtlust en doorzettingsvermogen.”

Bij WAR was men uiterst tevreden dat ook een delegatie jongeren van de Rollegemse Chiro aanwezig was op de inhuldiging.

error: De inhoud is beschermd! U kan foto\'s en teksten bestellen. Foto's downloaden of afdrukken is strafbaar.