De theatergroep Thea Muze uit Gullegem brengt op 14 en 15 februari de voorstellingen van de komedie ‘Martha en Mathilda’. Het betreft een stuk van Pol Anrys in een regie van Kenneth Soetaert.
De acteurs van dienst zijn Jonas Callens, Amber Claeys, Jolien Douchy en Kenneth Soetaert uit Gullegem, Björn Taelman uit Bissegem, Tom Depoorter, Jordy Depoortere en Aurelie Deroose uit Harelbeke, Emmelie Grymonprez uit Deerlijk, Evy Velghe uit Waregem en Evi Callens en Pallieter Defever uit Wervik.
Amber Claeys hielp vorig jaar nog achter de schermen en neemt nu voor het eerst een rol op zich. Ook Jolien Douchy is nieuw op het podium. Zij leerde de theatergroep kennen door te komen kijken naar de voorstelling.
Kenneth Soetaert combineert weer het regisseren en het acteren. “Ik koos bewust voor een kleine rol. Vorig jaar kon ik niet meespelen door problemen aan mijn voet maar dit jaar sta ik er terug”, getuigt hij.
Het stuk
Martha en Mathilda zijn twee zussen op leeftijd. Ze runnen een hotelletje in een oude boerderij, maar ze hebben met zware schulden te kampen. Om van die schulden af te geraken hebben ze in het geheim op zolder een cannabisplantage. In het weekend dat ze die cannabis zouden kunnen verkopen aan een dealer, loopt het hotel net vol met wielertoeristen. Net op dat moment komt ook een detective over de vloer en komt de notaris – die eigenaar is van de boerderij – het pand opeisen. Het wordt moeilijk voor de zussen om alles verstopt te houden.
Reserveren
De voorstellingen vinden plaats op vrijdag 14 en zaterdag 15 februari, telkens om 20 uur in het OC De Cerf in de Kerkstraat in Gullegem.
De voorstelling duurt ruim twee uur.
Je betaalt 12 euro voor een inkomkaart, waarin een drankje inbegrepen is.
“De voorstellingen zijn allebei voor 75 % uitverkocht”, stelt Kenneth.
Penningmeester Koen Stockman uit Izegem, die de techniek verzorgt, vertelt dat de vereniging voor het eerst in het ticketsysteem van de gemeente Wevelgem stapte. Reserveren kan via https://tickets.wevelgem.be/nl/buyingflow/tickets/23603/