Vanaf 14 maart staan de PlanKtrekkers weer op het podium van het Aalbeekse OC om er een avondje ‘lachen’ te presenteren. Na de voorstelling ‘Het Spook van de Zolder’ van de jeugd, de Planktrekkerkes, brengen de volwassenen ‘Lockdown en andere shit’, in een regie van Xavier Werniers.
“Het stuk gaat eigenlijk niet over de lockdown”, zegt Xavier Werniers uit Aalbeke. Door wat mobiele problemen neemt hij weer de regie in handen, en kan hij geen rol op zich nemen.
“Het is geschreven geweest net na de lockdown. Het is dus een heel recent stuk van Robbe Van Raemdonck.”
Inhoud
“Een koppel is 25 jaar getrouwd maar het vuur is een beetje uit de relatie. Een huwelijksconsulente stelt voor om alles nog eens te doen als 25 jaar geleden. Ze zouden eens moeten terugkeren naar waar ze op huwelijksreis geweest zijn.”
“Dat doen ze. Als ze aankomen in het appartement waar ze 25 jaar geleden waren, is alles nog precies hetzelfde. Zelfs de lift is nog altijd kapot.”
“Het is echter niet zo rooskleurig als plots de maîtresse van de man een week vroeger dan gepland toekomt… en een bovenbuur zou nog een relatie met de vrouw die op reis trekt gehad hebben…”
“Alles loopt volledig mis als de dochter haar grote liefde Sam komt tonen. Terwijl het koppel zich verheugt op het nieuws van een eventuele zwangerschap, blijkt Sam een meisje te zijn!”
“De nogal bemoeizieke moeder van de vrouw die op de koop toe mee is, roept een lockdown uit. En er mogen enkel oesters en asperges gegeten worden. Goed voor…”
De cast
Deze komedie wordt gebracht door Stefanie van ’t Westeinde uit Aalbeke, Ine Van Laethem en Veerle Vanneste uit Rollegem, Mario Claeys uit Marke, Inge Claeys en Emma Desmet uit Lauwe, Jimmy Claeys uit Menen en Jonathan Clarysse uit Wevelgem.
Van deze acteurs is Emma Desmet (20) de enige nieuwe bij de PlanKtrekkers. Ze komt uit de jeugdgroep De Planktrekkerkes waar ze sinds 2020 vier producties meespeelde en ze speelt nu voor het eerst mee met de volwassenen.
Emma zit nog in het bestuur van het jeugdtoneel en doet er nog de sociale media. “Met het toneelstuk van de jeugd speel ik niet meer mee”, zegt ze.
Praktisch
De voorstellingen vinden plaats in het OC Aalbeke op vrijdagen 14 en 21 maart en zaterdagen 15 en 22 maart, telkens om 19.30 uur en op zondag 16 maart om 15 uur.
Tickets reserveren kan via https://be.ticketgang.eu/orgFrameSaleNew.php?org=296526&event=155014#
Voor 10 euro krijgt u eerst de jeugd te zien en daarna komt het stuk van de volwassenen.
Hieronder vind je meer info over het stuk van de jeugd: