Search

Goud voor Luc en Nadine

copyright foto Els Deleu

Op zaterdag 11 oktober vierden Luc Cossement (73) en Nadine Casaert (71) hun gouden huwelijksjubileum in het stadhuis in Harelbeke. Ze werden er ontvangen door een delegatie van het stadsbestuur.

Luc

Luc werd in Rollegem geboren. Hij groeide er op op de boerderij van zijn ouders Kamiel Cossement en Godelieve Ghekiere. Zijn oudere broer Bernard is vier jaar ouder en zijn ouder zus Marie Christine is echter op haar 41ste al overleden.

Luc volgde de kleuterschool op de Marionetten in Kortrijk en ging voor het lager naar de gemeentelijke jongensschool in Rollegem. Daarna ging hij eerst automechanica en later houtbewerking volgen in het VTI in Kortrijk.

Hij specialiseerde zich in meubelontwerp en werkte zeven jaar en zeven maanden bij Delmi Decor in Kortrijk. Terwijl hij nog voltijds werkte volgde hij vier jaar lang een D-cursus voor het regentaat. In 1976 begon hij les te geven in het VTI in Izegem. Na 13 jaar trok hij naar het VTI in Waregem. Hij ging in 2004 met pensioen op zijn 52ste.

Nadine

Nadine zag het levenslicht in het ziekenhuis in Kortrijk. Ze bracht haar jeugd in de Ridder de Ghellinckstraat in Wielsbeke door. Daar is nu Agristo gevestigd.

Ze groeide op als derde in het gezin van vlaswerker Hendrik Casaert en Marie-José Coussens met zes meisjes. Haar oudere russen zijn Arlette en Marleen en haar jongere zussen zijn Martine en de tweeling Claudine en Katrien.

Na haar technische studies in OLV van Bijstand in Kortrijk – waar ze op internaat zat – volgde ze een opleiding bij Familiezorg in Brugge. Ze werkte 44 jaar als verzorgende aan huis bij Familiezorg in de regio Kuurne, Lendelede en Hulste. Op haar 63ste ging ze in 2018 met pensioen.

Het huwelijk

Luc en Nadine leerden elkaar kennen op een feestje in Aartrijke. Nadine organiseerde er een bal met haar klasgenoten van de opleiding bij Familiezorg in Brugge. Luc was er mee met de broer van een vriendin van Nadine.

Na een verkering van 2,5 jaar trouwden ze op 3 oktober 1975 voor de wet en op 11 oktober 1975 voor de kerk. Er was feest in de tuinzaal van De Visscherie in Oostrozebeke.

Het koppel woonde twee jaar in de woning van Nadines ouders in de Graaf Gwijde van Namenstraat in Kortrijk. Dan verhuisden Luc en Nadine naar een huis van een nicht van Luc in Kuurne. In 1979 gingen ze in hun huis in de Hyacintenlaan in Hulste wonen.

De kinderen zijn Evelien (°1980, met Koen Pottie) en Darlien (°1982, met Eric De Nutte).

Jinthe en Jenne zijn de kleinkinderen.

Vrije tijd

Als kind ging Nadine elke zomervakantie met twee zussen en twee nichten naar haar tante non in Koksijde. Ze hielpen er met opruimen en kregen in ruil kost en inwoon, en mooie herinneringen.

Elk weekend ging Nadine vroeger recreatief zwemmen.

Ze leest ook graag Libelle en Dag Allemaal.

Luc is altijd bezig met klusjes zoals schilderen, herstellen, bouwen en verbouwen, zowel binnen als buiten. Wie hulp nodig heeft, kan altijd op Luc rekenen.

Het koppel heeft ook veel gereisd naar Center Parcs en met Intersoc.

Luc en Nadine trekken met hun kinderen en kleinkinderen elk jaar ook een week naar de Ardennen.

Luc en Nadine houden ook van kaarten, fietsen, ontbijten in de Rijstpekker, en naar activiteiten van Samana, Okra, Tuinhier en Familiezorg gaan.

error: De inhoud is beschermd! U kan foto\'s en teksten bestellen. Foto's downloaden of afdrukken is strafbaar.