Search

Goud voor Gabriël en Therese

Gabriël en Therese (copyright foto Els Deleu)

Op woensdag 22 mei kregen Gabriël Vlieghe (78) en Therese Callewaert (71) het bezoek van gemeenteraadslid Stephanie Demeyer voor hun gouden huwelijksjubileum.

Gabriël

Gabriël werd in Hulste geboren. Hij is de derde in een gezin van 10 kinderen. Hij werd opgevoed door zijn nonkel Gustaaf en meter Bertha.

Hij volgde het lager onderwijs in de Kriekeschool in Ingelmunster. Daarna studeerde hij metaalbewerking in het VTI in Kortrijk.

Zijn eerste werk was als metaalarbeider bij Vervaeke in Kortrijk. Hij volgde nog bijscholingen tot metser en bekister en had verschillende bazen gedurende zijn loopbaan.

Therese

Therese werd in Kortrijk geboren. Ze is de vierde in het gezin van vijf kinderen van Ernest Callewaert en Marie-Louise Herman.

Na het lager onderwijs in Lauwe volgde ze het middelbaar in Moeskroen en Menen. Ze werkte 42 jaar in verschillende KBC-kantoren, ook in Frankrijk.

Het huwelijk

Gabriël en Therese leerden elkaar kennen bij Van Wonterghem in Kuurne. Ze trouwden op 3 mei 1974 in het gemeentehuis van Lauwe. Een maand later was er het huwelijk voor de kerk met daarop volgend een feest in De Torengalm in Bavikhove.

Het koppel trok op huwelijksreis naar de Balearen, Menorca.

Gabriël en Therese woonden eerst in Ingelmunster en sinds 1989 in ’t Ranke Riet in Heule.

De kinderen zijn Isabelle en Philippe.

Vrije tijd

Gabriël bouwde zelf zijn huis.

Na hun pensioen begonnen Gabriël en Therese hij actief deel te nemen aan het verenigingsleven, bij Okra en bij de KBC-senioren. Ze trekken ook naar ‘op de koffie’-voorstellingen in verschillende OC’s.

error: De inhoud is beschermd! U kan foto\'s en teksten bestellen. Foto's downloaden of afdrukken is strafbaar.