Op woensdag 15 mei overleed Gabriël Delabie in de palliatieve eenheid Ten Oever in Kortrijk.
Gabriël werd in Marke geboren op 26 oktober 1930. Hij groeide er op in de boerderij van baron de Béthune.
Hij was de echtgenoot van Monique Tamboise en woonde in de Zeusstraat in Marke.
Het gezin woonde nog in Wevelgem, Marke, Kortrijk en sinds 1980 in de Zeusstraat in Marke.
De kinderen zijn Frédéric (met Els Delabie, Kortrijk), Stephan (met Els Jourquin, Sint-Denijs-Westrem), Dominique (met Mieke Pottie, Marke), Diderik (met Myriam Vlieghe, Wevelgem) en Ludovic (met Daniela Ribeiro Coutinho, Montreal-Canada).
Er zijn 14 kleinkinderen en 7 achterkleinkinderen. Er is ook nog een achterkleinkindje op komst.
Gabriël was een echte ondernemer. Hij was medestichter van Delabie & Co, een bedrijf in vlasvezelbereiding en was oprichter van de boekbinderij Delabiebooks in Marke en van Figamo NV.
Hij was nog nationaal voorzitter van de Boekbinders België.
Gabriël was een sociaal persoon en was ook lid van verschillende verenigingen zoals UDL, Ademtocht Bijbelstudie, het Sint-Brixiuskoor Marke, Okra Marke en Davidsfonds Marke. Tot twee maanden voor zijn overlijden was hij nog actief in het verenigingsleven.
Hij was een man met een enorm doorzettingsvermogen en herpakte zich weer na ziekte.
De uitvaartdienst vindt plaats op donderdag 23 mei om 11 uur in de Sint-Brixiuskerk in Marke. Er is begroeting vanaf een half uur voor de viering.
(Begrafenissen D’haene/Sereni)