Search

Evert en Jasmine laten biljart en darts bloeien in De Klokke

copyright foto Els Deleu

We gingen op bezoek in het café De Klokke op het Dorpsplein 8 in Gullegem. Daar vond er één van de maandelijkse biljarttornooien plaats. Evert Decroubele is er sinds meer dan een jaar de uitbater en pakt wekelijks ook uit met een dartstornooi. Daarnaast is er ook een biljartclub De Klokkestekkers en nemen de dartsers deel aan de interclub van het verbond Menen.

Meer dan een jaar geleden nam Evert Decroubele met oudejaarsavond het café De Klokke in het centrum van Gullegem over.

Evert is een echte Gullegemnaar. “Mijn ouders zijn van Schoonwater en mijn grootouders van de wijk Ter Walle.” Evert kent het café De Klokke ook al lang. “Ik zie mijn grootvader ‘Berke Croubels’ nog ‘aan de stove’ zitten hier in het café”, zegt hij.

Van opleiding is Evert metser/vloerlegger. Hij werkte als magazijnier maar waagde nu meer dan een jaar geleden de sprong om het café De Klokke over te nemen. Samen met zijn vrouw Jasmine Vandecasteele, die uit Heestert afkomstig is, verhuisde hij naar boven het café in Gullegem. Jasmine zorgt nog voor de kinderen Adam, die 7 wordt, Berre, die 2,5 wordt en Dina die 1 jaar wordt.

Het café is open vanaf 10 uur en op vrijdag – marktdag in Gullegem – vanaf 9 uur. Op woensdag is het gesloten en op donderdag gaat het café pas om 16 uur open. Op maandag en dinsdag is het van 13 tot 16 uur gesloten. De andere dagen kan je er doorlopend terecht.

Biljart en darts

Evert organiseert tal van activiteiten in De Klokke.

Vanaf 12 april wordt er gestart met ‘reggea in den hof’. Er wordt dan ook een springkasteel geplaatst.

Er staan ook twee biljarttafels. “Op maandag komen onze vaste spelers biljarten.”

Op 27 en 28 juni is er een groot biljarttornooi met een prijzenpot van 2.000 euro. “Op zaterdag zal dat voor niet-aangeslotenen zijn en op zondag voor aangeslotenen.” Volgens Evert kwamen er al heel wat toppers naar De Klokke. “De kampioen van België bij drieband heeft hier al gespeeld. Ze komen hier van uit alle streken van België spelen. Op ons tornooi van vorig jaar weren hier ook deelnemers uit Hasselt en Aalst.” Inschrijven hiervoor kan in het café aan 20 euro per deelnemers. Elke deelnemer speelt minstens 3 poules.

In samenwerking met Kristof Dejonghe van De Pompeschitter van Rollegem-Kapelle wordt er maandelijks op de derde donderdag van de maand een golfbiljarttornooi georganiseerd voor iedereen. Er kunnen 16 mensen deelnemen en de inleg bedraagt 15 euro. De trekking vindt plaats om 18 uur. “Op een weekdag moet je niet biljarten tot na middernacht. We proberen te maken dat we zeker rond 23 à 23.30 uur de prijsuitreiking kunnen doen.

Evert plaatste ook 6 vogelpik-blokken in het zaaltje achteraan. Dat zaaltje wordt ook verhuurd voor feesten.

De dartsclub speelt eens uit en eens thuis. “Dat gaat over 8 clubs die samen spelen in het Verbond van Menen.”

Op donderdag wordt er telkens vanaf 19 uur een dartstornooi gespeeld met maximum 16 mensen. “Vanaf 8 deelnemers die 5 euro inleg betalen laten we het tornooi plaats vinden. Inschrijven kan in het café of via 0499 14 02 24.”

Ook de KV Kortrijk supportersclub The Cat Corners vond in De Klokke onlangs een nieuw lokaal.

Dank je wel om de LINK naar dit artikel te delen en GEEN SCREENSHOTS te verspreiden (screenshots worden gezien als onrechtmatig gebruik van foto’s waarvoor 50 euro excl.BTW aangerekend wordt).

Foto’s van op Streekgenoot mogen niet gebruikt worden, daarom zijn ze ook sterk verkleind en wazig onderaan. Je kan ze aan gunstige prijsjes – zowel digitaal als in druk – aankopen. Zie link hieronder:

error: De inhoud is beschermd! U kan foto\'s en teksten bestellen. Foto's downloaden of afdrukken is strafbaar.