Search

“Er staan nog slechts vijf tijdsblokken open voor onze Escape-room”

copyright foto Els Deleu

De theatergroep Thea Muze uit Gullegem pakt net als vorige jaren weer uit met een Escape-room in het huis van hun penningmeester Koen Stockman in Izegem.

De werkgroep van negen personen binnen Thea Muze die aan de Escape-room meewerken bestaat uit Evi Callens, Jonas Callens, Amber Claeys, Pallieter Defever, Tom Depoorter, Jordy Depoortere, Dylan Deprez, Kenneth Soetaert en Koen Stockman.
Anthony Dekimpe, die goed op de hoogte is over IT, software en elektronica, is iemand van buiten Thea Muze die meewerkt om een moderne touch aan de Escape-room te geven.

Elke twee weken werkte de groep op zondag – dat waren de weken dat er geen toneelrepetitie was – aan de Escape-room.

De verschillende verdiepingen van het huis in de Sint-Antoniusstraat 29 in Izegem worden door de groep gedecoreerd om door het ontcijferen van codes en het vervullen van opdrachten in een uur uit het huis te geraken.

“Verleden jaar klopten we af op 26 deelnemende teams met minimum 3 en maximum 5 deelnemers”, aldus Kenneth Soetaert van Thea Muze. “Dit jaar zorgden we voor 31 tijdssloten waarop je kan reserveren.”

De Escape-room van Thea Muze is toegankelijk op afspraak van donderdag 31 oktober tot en met zondag 3 november. Enkel op zaterdag 2 en zondag 3 november zijn er nog slechts vijf tijdssloten beschikbaar. Inschrijven doe je dus zo snel mogelijk via https://www.theatertheamuze.be/evenementen

“Onze Escape-room onderscheidt zich van andere doordat wij werken met live acteurs en in een private woning, die ook nog bewoond wordt. Daarnaast hebben we alles in een Halloweenjasje gestopt.” Er zijn altijd twee figuranten van Thea Muze aanwezig en achter de schermen zijn voortdurend drie tot vier personen bezig om alles in de gaten te houden.

Het thema dit jaar is ‘Salvatore strikes back’. In plaats van zoals vorige jaren met demonen en geesten te werken, werd er dit jaar gekozen om iets rond de maffia te doen. Amber, Evi en Jordy verzonnen een verhaal waarbij de zoon van Marino Salvatore opgepakt werd, en de vader zint op wraak. Wat de taak is van de deelnemers kan je zien op het moment zelf. De deelnemers krijgen een uur de tijd om te ontsnappen.

Als ze vergezeld worden door volwassenen, kunnen kinderen zelfs deelnemen. “Er zijn al enkele inschrijvingen van gezinnen binnen. Voor sommige puzzels is er daarnaast wel minstens een volwassene nodig.”

De deelnameprijs bedraagt 15 euro per speler. Na de escaperoom is er bij de garage achteraan het huis een grote tent waar je iets kan consumeren in de bar. “Dat kan ook nuttig zijn voor mensen die mee zijn maar niet deelnemen. Er zijn altijd mensen die niet graag een escaperoom doen.”

De opbrengst van de Escape-room wordt gebruikt voor het op poten zetten van toneelvoorstellingen.

Op 14 en 15 februari 2025 pakt Thea Muze dan weer uit met een toneelvoorstelling in het OC De Cerf in Gullegem.

error: De inhoud is beschermd! U kan foto\'s en teksten bestellen. Foto's downloaden of afdrukken is strafbaar.