WTC Marke pakt op zaterdag 23 en zondag 24 april voor het eerst uit met een pittige wielertoeristentocht, de Aqua Vida Classic. Er is keuze tussen tochten van 65, 95 of 120 km die richting Vlaamse Ardennen gaan.
Starten voor een tocht van 65 of 95 kan op 23 en 24 april telkens tussen 7 en 11 uur op het domein van Saunaconstruct – Wellness Aqua Vida. Wie de tocht van 120 km wil rijden kan starten tot 10 uur.
“Het wordt een pittig tochtje”, aldus Franky Platteau. Karel Vandenbussche pikt in dat er onder meer gereden wordt op Tiegemberg, in de Holstraat in Gijzelbrechtegem, op de Wolvenberg, Steenbeekdries en de Taaienberg. Er is een bevoorrading in La Cereza op de Edelare in Oudenaarde. Voor de 120 km wordt er een lus gemaakt, en die komt twee keer langs de bevoorrading. Op de start- en aankomstplaats staat er een foodtruck.
De deelnameprijs voor wie aangesloten is bij VWB, VBR of WBV bedraagt 3 euro. Wie niet aangesloten is betaalt 5 euro. De inschrijving gebeurt ter plaatse op het domein Saunaconstruct – Wellness Aqua Vida aan de Rekkemsestraat 264 in Marke. Onder de deelnemers wordt er een wellnessovernachting met ontbijt verloot.