Search

Een nieuwe aula in Gullegem

Mike en Davina in de nieuwe aula in Gullegem (copyright foto Els Deleu)

We gingen vorige week langs bij Mike Ghillemyn (55) en Davina Decroubele (40) die in de Bankstraat 52 in Gullegem hun nieuwe aula openden. Nu heeft hun uitvaartzorgbedrijf een aula voor 130 zittende personen in Moorsele en één voor 230 zittende personen in Gullegem. Tijd dus voor een babbel.

Mike en Davina zijn allebei van Gullegem maar wonen in Moorsele. Er is een zoon van 26, een dochter van 24 en een zoon van 14 jaar.

“Mijn ouders startten met de uitvaartzorg in 1984 aan de overkant van de huidige aula, toen was het in de Bankstraat nummer 31 in Gullegem”, begint Mike. “In 1998 zijn ze naar hier in het nummer 52 gekomen.”

“Vroeger stond een weverijtje waar nu de aula en het funerarium is. Mijn ouders bouwden dit om tot een funerarium met winkel. Er was ook een garage voor de ceremoniewagens.”

Mike hielp bij zijn ouders en nam de zaak over. Hij hielp ook bij Jacqueline Radé in Moorsele. “Ik volgde samen met Jacqueline avondschool, want op het runnen van een uitvaartbedrijf stond er een vestigingswet. We werkten samen met Jacqueline. Toen zij met pensioen ging, nam ik de zaak in Moorsele over.”

Davina is er in 2007 bij gekomen. Ze werkte toen nog bij Familiehulp en stopte daar in 2012 met werken.

“We zetten al een nieuwbouw met een aula in Moorsele. Daar kunnen 130 mensen zitten. De aula was er in april 2019 klaar.”

Funerarium met aula in Gullegem

Nu is ook de aula klaar in Gullegem. “We behielden het funerarium dat er al was, en creëerden een warme ontvangstruimte met bureau voor als het niet mogelijk is om bij de mensen thuis te gaan. Voor de aula vooraan het gebouw werd de garage van vroeger ingenomen en er werd nog een stuk overbouwd. Vroeger deden we huwelijken en hadden we verschillende ceremoniewagens die in die garage stonden. Huwelijken doen we nu niet meer. Er wordt bij huwelijken minder met taxi’s gewerkt en ook de begrafenissen verleggen zich: waar vroeger begrafenissen enkel in de voormiddag plaats vonden, zijn die er nu ook in de namiddag en zelfs in de vooravond.”

De ruimte werd goed benut en werd op een warme manier ingericht. Er is ook een installatie voor filmpjes en muziek. “Er was vraag naar om in de eigen gemeente ook een afscheidsruimte te hebben.” Aan het funerarium werd er niets veranderd.

“In Moorsele kregen we altijd positieve reacties omdat de ruimte warm ingericht is, ook in de kamers van het funerarium werken we met warme kleuren. Het principe in Gullegem is hetzelfde, we werkten ook met hout en een groene wand. Er heerst hier een rust om binnen te komen. Voor het houtwerk zoals banken, stoelen, het bureau,… konden we rekenen op mijn papa die vroeger schrijnwerker was”, vertelt Davina. “Mijn vader was de stuwende kracht tijdens de werken.” Er zijn 230 zitplaatsen in de nieuwe aula maar er kunnen ook nog mensen rechtstaan. “ Tijdens de zomer kunnen we de vensterramen openschuiven zodat er bij grote begrafenissen nog mensen van buiten de dienst kunnen volgen.”

In de aula kan je terecht voor zowel burgerlijke als Christelijke diensten. Je kan je dienst organiseren volgens je eigen overtuiging. We werken samen met voorgangers met diep respect. Zij gaan in de aula’s de plechtigheden voor. In Gullegem werken we meestal samen met Luc Sierens die zelf van Gullegem is.”

Uitvaartzorg Ghillemyn werkt ook samen met Philippe Stragier die in Wevelgem een uitvaartzorgbedrijf heeft. “Philip kan hier ook de ontvangstruimte gebruiken, ook de aula’s in Gullegem en in Moorsele en het funerarium met vijf kamers in Gullegem en drie kamers in Moorsele. We helpen elkaar waar nodig. Ook met andere begrafenisondernemers zijn er samenwerkingen.”

Evoluties

“We ondervinden dat er de laatste jaren minder volk naar een begrafenis komt, vooral sinds corona. De diensten vinden nu ook meer in aula’s dan in kerken plaats. Er wordt ook niet zoveel meer met hele grote groepen samen gegeten na een begrafenis. Alles wordt meer beperkt.”

Een andere evolutie die Mike ondervond is dat er nu meer crematies zijn.

Overlijdens van jonge mensen en zeker van kinderen blijven in hun kleren kruipen. “Dat maakt je nog altijd kapot en je voelt je leeggezogen na zo een regeling en een begrafenis. Je moet dan echt weer op adem komen.”

Mike en Davina proberen altijd tijd te maken voor de mensen die met een overlijden te kampen hebben. Ze doen hun best om de families zoveel mogelijk te ontlasten door dingen uit handen te nemen. “Iedereen reageert natuurlijk verschillend na een overlijden in de familie.”

De nieuwe aula en de ontvangstruimte van Uitvaartzorg Ghillemyn zijn in de Bankstraat 52 in Gullegem gelegen. Van 17 tot 19 uur is het bureel en het funerarium open. In Moorsele is de uitvaartzorg in de Caesar Gezellestraat 60 gelegen.

https://www.ghillemyn-uitvaartzorg.be

error: De inhoud is beschermd! U kan foto\'s en teksten bestellen. Foto's downloaden of afdrukken is strafbaar.