Zaterdag begint de kaartenverkoop van de komedie ‘Hotel Fantasia’ van Frie Viccy en Nester Kempens door toneelgroep Edelweiss in Bissegem. Luc Depoortere uit Kortrijk neemt voor de tweede keer bij Edelweiss de regie voor zijn rekening.
We zaten samen met voorzitter Filo Dumon uit Heule en bestuurslid Kirsten Vercruysse uit Bissegem, die de communicatie op zich neemt, voor een babbel over het stuk.
“Toen we stukken aan het lezen waren, kwam een familielid van één van onze leden op de proppen met ‘Hotel Fantasia’. Dat stuk had ze gezien en gedacht ‘dat is echt een stuk voor Bissegem!’”
Kirsten geeft mee dat het een stuk is met heel veel technische moeilijkheden. “Er gebeurt veel visueel. Er is een uitdagend decor en het wordt een investering in kostuums.” Filo vult aan dat er sterke replieken in zitten.
Klucht
“Het is een goede klucht waarbij je enkel moet genieten en niet teveel moet nadenken. Het wordt een avondje pure ontspanning voor wie komt kijken.”
“Het gaat over een hotel dat geen volk meer trekt. De eigenaars gaan op zoek naar een oplossing om de boel weer op gang te trekken. De naam verandert van Hotel De Bokkerijders naar Hotel Fantasia en er wordt reclame gemaakt dat de mensen die komen logeren hun fantasie de vrije loop mogen laten gaan en er wordt beloofd dat de fantasieën werkelijkheid worden in het hotel. Als dat niet gebeurt, krijgen ze het dubbele terug. Dan rijst natuurlijk de vraag hoe het koppel eigenaars – gespeeld door Stefaan Decock en Ann Vanslambrouck die in werkelijkheid ook een getrouwd koppel vormen – dat zullen bewerkstelligen. Veel fantasietjes zijn immers wel wat absurd.”
Naast de eigenaars en de twee hotelmedewerkers zijn de andere rollen in deze komedie allemaal bezoekers van het hotel, met hun eigen fantasietjes en hun eigen karakter.
De tien acteurs en actrices zijn Stefaan Decock (Wevelgem), Guido Deleu (Bissegem/Wevelgem), Annelien Deneckere (Wevelgem), Marjan De Rudder (Voormezele), Tessa Goethals (Lauwe), Axl Steyt (Heule), Ann Vanslambrouck (Wevelgem), Kurt Vanwynsberghe (Wevelgem), Noor Vanwynsberghe (Wevelgem), Kirsten Vercruysse (Bissegem) en Norah Vernaeve (Gullegem). Norah neemt voor het eerst een gesproken rol op bij Edelweiss. Vorig jaar was ze op scène al te zien als figurante.
De toneelgroep is steeds op zoek naar nieuwe medewerkers. “Vooral voor grime en haartooi kunnen we ook mensen gebruiken”, luidt het.
Speeldagen
De voorstellingen vinden plaats in het OC De Troubadour aan het Vlaswaagplein in Bissegem op
zaterdagen 21 en 28 februari, woensdag 25 februari en vrijdag 27 februari, telkens om 20 uur en op zondagen 22 februari en 1 maart, telkens om 16 uur. Kaarten kosten 10 euro per persoon.
Kaartenverkoop
Op zaterdag 17 januari gaat de kaartenverkoop van start om 9 uur via https://shop.stamhoofd.be/toneel-edelweiss-bissegem/
Daar kan je rechtstreeks kaarten reserveren, nummeren en betalen.
“Nieuw is dat we die dag ook een fysieke verkoop doen voor wie liever niet via de computer reserveert of via het internet betaalt, dit dus op zaterdag 17 januari tussen 10 en 12 uur in de bibliotheek aan het Vlaswaagplein in Bissegem.
“We blijven ervoor kiezen om het publiek op een tribune te zetten, zodat de scène van op iedere plaats goed zichtbaar is. We werken verder met een vernuftig barsysteem met toegewezen tafeltjes waar de bestellingen tegen de pauze of na het stuk kunnen klaargezet worden, zodat er geen wachtrijen aan de bar zijn. Enkele leden van onze toneelgroep zetten hier hun beste beentje voor om dit te realiseren, wat de bezoekers altijd toejuichen!”
Een deel van de opbrengst gaat dit jaar naar Dominiek Savio in Gits.

