Op zaterdag 17 augustus pakt men bij Eetcafé Batoo in de Ltd Gérardstraat 47 (langs het jaagpad langs de Leie) in Kuurne uit met een wakeboardevenement. “Dat is lang niet het enige dat hier gebeurt”, stelt Dewi Lagae (37) uit Kortrijk die samen met haar partner Maxime Drolez (36) Batoo uitbaat. Je kan er ook terecht voor een drankje binnen of op het terras, voor feestjes en voor een dagschotel of eenvoudige maaltijd.
Maxime werkte vroeger in Frankrijk en Dewi was werkzaam in de retail. “Onze eerste date was toen we gingen wakeboarden bij Maximes neef in Bossuit”, verklapt Dewi ons.
Maxime en Dewi wonen in Kortrijk. “We waren al een paar jaar lid van de botenclub, want we hadden hier in Kuurne een boot.” Maxime is al van kinds af bezig met wakeboarden. Dat deed hij vroeger met zijn familie met een boot in het Vijverhof in Wevelgem. Hij en zijn broer hebben toen veel wedstrijden gewonnen.
Maxime en Dewi startten met Batoo in Kuurne na de eerste lockdown in 2020. “Het was een moeilijke periode om te starten.”
Eten in Batoo
Geleidelijk aan zijn Maxime en Dewi het eten in Batoo aan het opbouwen. “Je kan hier genieten van grootmoeders kost. Op vrijdagmiddag is er biefstuk-friet. Er zijn dagschotels en daarnaast zijn er huisgemaakte XL croques, spaghetti en kaas- en garnaalkroketten.”
Er wordt ook iets gedaan voor speciale gelegenheden. Zo zijn er barbecues op de eerste zondag van mei, om het zomerseizoen te openen en op de maandag van Kuurne Kermis. “Dit weekend was er côte-à-l’os voor de inzet van de congé. Het gebeurt ook wel eens dat we uitpakken met een mosselsouper of met paëlla of gamba’s.”
Er is ook een aanbod aan tapas uit de wereldkeuken.
Dewi kon hierin veel ervaring opdoen. “Van toen ik 16 jaar was, werkte ik in de horeca. Dat heb ik altijd graag gedaan.” Dewi woonde lang in het buitenland. Zo trok ze twee jaar naar Australië en een jaar naar Nieuw-Zeeland. Daar werkte ze altijd in de horeca. Ze reisde ook zes maanden rond en zat onder meer in Azië, Zuid-Amerika…
“We staan ook open voor privéfeesten tot 60 à 70 personen in de winter en 100 mensen in de zomer.”

Wie https://www.facebook.com/batookuurne.be volgt blijft op de hoogte van de dagschotels en eventuele suggesties en evenementen.
Reserveren kan via 0477 38 58 48
Om grotere hoeveelheden aan te kunnen werd onlangs de keuken vernieuwd.
Haven van Kuurne
De Watersportvereniging van Kuurne baat de haven in Kuurne uit. Daar liggen verschillende boten. Ook Levensvreugde had vroeger aan de Leie een waterskiclub.
“Als we Batoo zouden overnemen wilden we hier wel een wakeboardclub oprichten. Als je geen eigen boot had, kon je dat tot dan toe nergens doen hier in de buurt.” Dewi legt ons uit dat wakeboarden als skateboarden is, maar dan op het water. “De golf die de boot voor jou maakt heet de ‘wake’. Om te starten heb je een koord vast, je surft mee op de golven van de boot.”
Maxime en Dewi hebben dus zelf een boot. “Je kan onze boot mét kapitein boeken via de website www.batookuurne.be of via 0477 38 58 48. Je kan een vaarbeurt boeken (tot 12 mensen) van zonsopgang tot zonsondergang.”
Ondertussen richtten Maxime en Dewi ook Wakeboardclub Batoo op. “Eén keer wakeboarden duurt 20 minuten. Een ‘ride’ boeken kan iedereen doen, maar wie lidgeld betaalt bij onze club kan dit aan een goedkoper tarief doen. Onze leden zijn ook nog extra verzekerd bij Waterski Vlaanderen.”
Wie wenst lid te worden van de club kan even langskomen in Batoo of bellen naar 0477 51 46 40 of 0477 38 58 48.
Wakeboardevenement op 17 augustus
Ride the Wake is de naam van het Wakeboardevenement op zondag 17 augustus. “Dat wordt georganiseerd in samenwerking met VZW Shred Crevettes uit Komen. Dat zijn de shapers (snowboarders) van het snowpark Ice Mountain in Komen. Velen onder hen komen wakeboarden bij ons.”
Volgens Dewi is het niveau in de wakeboardwereld momenteel heel hoog en werd dat wereldje te klein. “Als we veel nieuwe mensen kunnen aantrekken, krijgt iedereen weer de mogelijkheid om mee te doen. Het is nog te weinig gekend, terwijl het wel een héle leuke sport is.”
Ride the Wake is een kleinschalig evenement met wakeboard- en wakesurfinitiaties en een contest.
Initiaties
De initiaties vinden plaats van 9 tot 13 uur. Een sessie kost 25 euro. “Het duurt 15 minuten per persoon maar doordat we met boten per vier vertrekken, ben je een uur weg.” De minimumleeftijd om je in te schrijven is 10 jaar. “Je moet goed kunnen zwemmen en toch wat vertrouwd zijn in het water.”
Je zorgt zelf voor je zwempak of zwembroek. Zwembroek. “Wij hebben wakeboards en zwemvesten.”
Reserveren kan via shredcrevette@gmail.com door vermelding van je naam en welke tijd je wenst te reserveren voor een initiatie, en er bij te melden of je wil wakeboarden of wakesurfen. Indien er nog vrije plaatsen zijn kan je op het moment zelf ook nog inschrijven.
Contest
In de namiddag is er een contest. De inschrijvingen hiervoor starten om 13 uur en de wedstrijden beginnen om 14 uur.
Er zijn wedstrijden tussen beginners en tussen gevorderden. Deze laatsten zullen ongetwijfeld voor spektakel zorgen…
Wakeboarden kan van aan de brug van Harelbeke (400 meter van Batoo) tot aan de brug van de ring richting Kortrijk (800 meter).
Wie deelneemt aan de lessen of aan de contest gaat met een goodiebag naar huis. Deze worden geschonken door sportvoedingverdeler XXL Nutrition. Jet Import deelt gratis RedBull uit.
Een grote groep van Shred Crevette trekt zich de contest aan. “Eerst wakeboarden de beginners tegen elkaar, één tegen één, de winnaars schuiven telkens naar boven toe.”
“We horen al dat veel mensen enthousiast zijn. Hopelijk kunnen we nog meer jonge mensen aansporen om te watersporten en kunnen we het boardsporten promoten.”
“Na initiaties kan je natuurlijk vrijblijvend naar de club komen en er verder in gaan door meerdere sessies te boeken.””
Animatie
Die dag is er ook heel wat randanimatie.
’s Avonds worden er barbecueworsten gebakken en is er een afterparty met DJ’s op het terras van Batoo. Op het podium dat langs de Leie zal geplaatst worden, vindt de prijsuitreiking plaats. Er wordt ook gezorgd voor livestreaming zodat de mensen die ter plaatse blijven kunnen meevolgen op het scherm.
Vorig jaar organiseerde het botenmerk Malibu Benelux een wakeboardwedstrijd in Kuurne. “Nu stellen we het wakeboarden voor iedereen open.”