Search

Briljant voor Jan en Georgette

copyright foto Els Deleu

Op zondag 5 oktober vierden Jan Lacaeyse (87) en Georgette Wachtelaer (85) hun briljanten huwelijksverjaardag in het gemeentehuis van Lendelede. Ze werden er ontvangen door een delegatie van het gemeentebestuur.

Jan

Jan werd in Waarschoot geboren. Hij groeide op als vijfde in een gezin met 12 kinderen. Na het lager trok Jan naar het college in Eeklo. In het vierde middelbaar moest Jan zijn studies stopzetten door het overlijden van zijn vader. Hij ging in de textielfabriek in Waarschoot werken. Hij volgde avond- en zondagsschool in het Textielinstituut in Gent, waar hij zijn B1-diploma haalde. Dan studeerde hij nog drie jaar voor technicus textielscheikunde.

Zijn legerdienst vervulde Jan na een opleiding tot sergeant in Gent, bij de pantsergenie in Cassel in Dutsland.

Na zijn legerdienst ging Jan in een ververij voor textielstoffen werken. Daarna werd hij hoofdverantwoordelijke voor het labo bij het bedrijf in Aalst waar hij eerder al gewerkt had.

Toen het slecht ging in de textielnijverheid ging Jan in op een aanbieding om huisbewaarder te worden in Kulak in Kortrijk. Hij was er 20 jaar werkzaam, samen met Georgette. In 1995 ging het koppel met pensioen.

Georgette

Georgette werd in Eeklo geboren. Ze is de jongste van vier kinderen.

Na de lagere school in Eeklo volgde ze twee jaar middelbare studies. Tot ze trouwde werkte ze in de koekjesfabriek Lilan.

Later werkte ze samen met Jan in de Kulak.

Het huwelijk

Jan en Georgette kwamen elkaar tegen toen Georgette op zondagnamiddag naar het lof en de vespers ging.

Twee weken later kwamen ze elkaar weer toevallig tegen op het kermisbal in Waarschoot.

Op 1 oktober 1960 is het koppel gehuwd. De jonggehuwden gingen eerst in Aalst wonen. Dan bouwden ze in Eeklo, waar ze woonden tot ze in Kortrijk kwamen wonen door het werk. Sinds 1995 wonen Jan en Georgette in de Hoevestraat in Lendelede.

De kinderen zijn Kathy en Henk. Bieke, Imke, Marte en Gust zijn de kleinkinderen en June, Jona en Warre de achterkleinkinderen.

Vrije tijd

Jan was in zijn jeugd verantwoordelijke voor de patronaatswerking op de parochie. Ook in de KAJ is hij actief geweest.

In Lendelede was Jan secretaris van de Globetrotters.

Meer dan 20 jaar waren Jan en Georgette vrijwilliger in de Plataan in Izegem en in de Sint-Rochuskerk in Kortrijk.

Jan zette zich enkele jaren actief in voor de gemeentelijke milieuraad.

Hij hielp ook mee aan de beheerswerken in de Gavers.

Als sportieveling deed Jan aan atletiek en veldlopen. Halve en volle marathons en de 100 km van Groningen kan hij ook op zijn lijstje afvinken.

Georgette bakt graag.

Bijna dagelijks trekken Jan en Georgette er nog op uit met de fiets.

Wandelen in de bergen was de favoriete vakantiebeleving van Jan en Georgette. Toen de kinderen nog thuis woonden trokken ze naar Zwitserland, Oostenrijk en Duitsland.

Ze deden mooie uitstappen met De Wielewaal.

Jan en Georgette doen in hun huishouden alles samen. Ze volgen ook dagelijks het nieuws.

error: De inhoud is beschermd! U kan foto\'s en teksten bestellen. Foto's downloaden of afdrukken is strafbaar.